Uinta County School District #4
UCSD
Last updated:
3/28/2024 1:17 pm
Calendar
Reports
Menus
Sign In
more
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
January
2023
Year
Month
Week
Day
List
Year
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
1
New Year's Day
2
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
3
4:00p
9th Basketball @ Green River
6:00p
MVVC
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
4
11:30a
PBIS ACTIVITY
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
5
4:00p
Freshman Basketball with Rawlins
4:00p
HS Wrestling Dual with Rawlins
6:00p
MVVC
6
No School-Staff Required
2:00p
JV/V Basketball @ Rawlins Tournament (Boys Only)
3:30p
HS Cheer Practice @ HS Gym
4:45p
JV/V Basketball @ Pinedale Tournament (Girls Only)
7
TBD
JV/V Basketball @ Rawlins Tournament (Boys Only)
8:00a
HS Cheer Practice @ HS Gym
10:00a
HS Wrestling @ Bear Lake Tournament
4:45p
JV/V Basketball @ Pinedale Tournament (Girls Only)
8
9
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
8:00p
WS BB
10
School Board Meeting 7:00pm
5:30p
9th Grade BB with Big Piney
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
7:30p
MVVC
11
11:30a
PBIS ACTIVITY
5:30p
VLC CLASS
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
7:30p
SOCCER
12
5:00p
HS All Girls Wrestling Tournament @ Evanston
5:00p
HS Cheerleaders @ Lyman Wrestling
5:00p
HS Wrestling Quad with RS @ Lyman
6:00p
2nd Grade Family PJ Night
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
7:30p
MVVC
13
12:45p
HS Wrestling Dual @ Green River Tournament
2:15p
K/1 BUFF TIME
14
8:00a
HS Cheer Practice @ HS Gym
8:00a
MS Boys Basketball @ Evanston Jamboree "A" ONLY
9:00a
HS Wrestling Dual @ Green River Tournament
12:00p
9th Grade BB @ Pinedale Tournament
12:00p
JV/Varsity Basketball @ Rawlins
15
3:30p
All State Music @ Sheridan
16
Martin Luther King Day
TBD
All State Music @ Sheridan
6:00p
SOCCER
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
8:00p
WS BB
17
TBD
All State Music @ Sheridan
5:30p
HS Cheer Practice @ HS Gym
5:30p
K/1 TITLE I FAMILY NIGHT
6:00p
MVVC
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
18
TBD
All State Music @ Sheridan
11:30a
PBIS ACTIVITY
12:00p
Lunch with the Principal @ HS Auditorium
6:00p
9th Grade BB with Evanston
6:00p
SOCCER
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
19
6:30a
Uinta #4 Wellness Screening/Blood Draw
8:15a
2/3 BUFF TIME
9:00a
WY-ALT TRAINING
3:30p
MS Boys Basketball @ Lyman
4:00p
9th Grade Basketball with Lander
5:00p
HS Wrestling Dual @ Lander
5:30p
HS Cheer Practice @ HS Gym
6:00p
MVVC
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
20
No School-Staff Required
6:30a
Uinta #4 Wellness Screening/Blood Draw
9:00a
Pre-Kinder Kamp
2:00p
HS Wrestling Tournament @ Lander
3:00p
HS Indoor Track @ BYU
3:30p
VLC CLASS
4:00p
JV/V Basketball with Lander
6:00p
HS WAC Competition @ Cheyenne East High School
21
TBD
HS Wrestling Tournament @ Lander
8:00a
Freshman BB @ Evanston Tournament
9:00a
HS Indoor Track @ BYU
10:00a
MS Boys Basketball @ Kemmerer & Big Piney
11:00a
JV/V Basketball @ Pinedale
6:00p
HS WAC Competition @ Cheyenne East High School
22
23
2:25p
K-1 POD PERFORMANCE
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
8:00p
WS BB
24
11:30a
GEAR UP MEETING
4:30p
VLC CLASSES
5:30p
9th Grade BB @ Big Piney
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
7:30p
MVVC
25
11:30a
PBIS ACTIVITY
2:45p
HS Cheer Pep Assembly @ HS Gym
5:00p
HS Wrestling @ Cokeville
5:30p
MRS. HADLEY'S READERS THEATER
6:00p
HS Cheer Showcase @ HS Main Gym
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
7:30p
SOCCER
26
4:00p
MS Boys Basketball with Rock Springs
5:00p
HS State Cheer @ Casper
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
7:00p
HS Wrestling @ Riverton /Ron Thon
7:30p
MVVC
27
TBD
HS Wrestling @ Riverton /Ron Thon
8:30a
4/5 CARNIVAL
12:00p
HS State Cheer @ Casper
4:00p
Indoor Track @ Weber State
4:00p
JV/V Basketball with Lyman
28
TBD
HS Wrestling @ Riverton /Ron Thon
9:00a
Indoor Track @ Weber State
5:00p
MVF Church Youth Activities @ HS Aux Gym
29
8:00a
All-State Jazz @ Casper
5:00p
HS FFA Texas Trip @ SLC Airport
30
All-State Jazz @ Casper
12:00a
HS FFA Texas Trip @ SLC Airport
6:00p
SOCCER
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
8:00p
WS BB
31
12:00a
All-State Jazz @ Casper
8:00a
HS Advanced PE/Enviro Science @ Lily Lake Trailhead
4:30p
VLC CLASSES
6:00p
9th Grade BB @ Kemmerer
6:00p
MVVC
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
1
12:00p
MS Band/Choir Rehearsals @ HS Auditorium
4:30p
HS Indoor Track @ DMS
6:00p
SOCCER
6:15p
MRS. ARGYLE'S WINTER READERS THEATER
6:30p
USA Club Wrestling Practice @ HS Wrestling Room
2
8:30a
2/3 BUFF TIME
12:00p
MS Band/Choir Rehearsals @ HS Auditorium
2:40p
THIRD GRADE AWARD MEETING
4:00p
MS Boys Basketball @ EMS/DMS "A ONLY"
5:00p
HS Wrestling Dual with Kemmerer
7:15p
HS FFA Texas Trip Pick-Up @ SLC Airport
7:30p
MVVC
3
No School-Staff Required
TBD
MS Band/Choir Rehearsals @ HS Auditorium
10:00a
HS Wrestling Bridgerland Tournament @ Big Piney
4:00p
HS Indoor Track @ UHSTCA - Olympic Oval
4:00p
JV/V Basketball @ Worland
4
9:30a
JV/V Basketball @ Thermopolis
10:00a
HS Indoor Track @ UHSTCA - Olympic Oval
10:00a
MS Boys Basketball @ Cokeville & Laketown